Wspominamy jak dziś, kiedy Marysia i Rafał zaprosili nas na swoje święto podczas spotkania u nas. Jak sięgamy pamięcią, już wtedy zapowiadało się cudownie – Młodzi zaplanowali wesele w namiocie, które jest jedną z najbardziej lubianych przez nas form przyjęć.
Przyjechaliśmy do domu Marysi w okolicach Warszawy. Duży budynek, w którym na kilku piętrach mieszka cała rodzina. Imponujący monument jedności i domowego ciepła (do pozazdroszczenia, tak na marginesie). Weszliśmy na samą górę. Zastaliśmy ich w dobrych nastrojach, serdecznych i gościnnych, stąd wiedzieliśmy już, że zdjęcia będą niezwykłe. Młodzi przygotowywali się bez pośpiechu w dwóch, sąsiadujących ze sobą pokojach. Rafał, wraz z bratem – i aparatem, którym z tego co wiem, nagrywane były ważne momenty tego dnia. Chłopaki mieli dużo frajdy ze wspólnego strojenia się w eleganckie garnitury. Marysia zaś, wraz ze świadkową i swoją mamą, była już umalowana, ale załapaliśmy się na poprawki. Czas na first look, a ten miał miejsce gdy Rafał i świadek zeszli na dół, tam czekali już pozostali członkowie rodziny. Błogosławieństwo, przy uważnym spojrzeniu Maryi wyglądającej zza obrazu, przeczytane i ogłoszone przez rodziców obfitowało we wzruszenia i momenty podniosłego, duchowego nastroju.
Potem, wiedząc, że mamy jeszcze trochę czasu, zdecydowaliśmy się na krótką sesję pozowaną z rodziną tuż przed domem. Trzeba korzystać z takich okazji, bo potem w ferworze zdarzeń, może umknąć nam to z głowy, a warto mieć takie zdjęcia ślubne.
Docieramy do kościoła, który okazał się niepodobny do miejsc, które fotografowaliśmy do tej pory. Wyobrażamy sobie, że jeśli wierni z pierwszych wieków chrześcijaństwa mieli swoje kościoły, to wyglądałyby pewnie podobnie. Niski, kameralny, na planie kwadratu, jednak każdy się zmieścił, łącznie z zespołem odpowiedzialnym za oprawę muzyczną. Co wyjątkowego miało miejsce podczas Mszy Świętej? Koncelebrowana przez kilku księży, lecz prowadzona przez tego, który był dobrze znany Parze Młodej, miała swój unikalny charakter, ciepły i serdeczny. Rodzice również zanosili dary w trakcie mszy, co, poza rygorem sanitarnym, stanowiło o wyjątkowości tej uroczystości.
Na wychodzącą z kościoła Parę Młodą czekały bąbelki (takie z pistoletów :P) i życzenia. Stamtąd ruszyliśmy… normalnie napisalibyśmy, że na sale, ale nie tym razem! Czekał na nas namiot weselny, usytuowany w pięknych okolicznościach przyrody, wśród ścian z drzew i opodal imponujących rozmiarów oczka wodnego. Przystań Zbójna Góra, bo tak nazywa się to miejsce, prezentowała się malowniczo. Goście czekali na Marysię i Rafała wśród pięknych dekoracji, tuż przy łuku, stanowiącym symboliczną bramę do ich nowego, wspólnego życia.
WESELE W NAMIOCIE
Wesele w namiocie – pomyśleliśmy – genialne, byle pogoda dopisała! Jak prawie zawsze z nami, pogoda była w sam raz. :P O samym weselu słów kilka – przypuszczamy, że tak jak goście, bawiliśmy się wyśmienicie. Śluby czy też wesela plenerowe należą do naszych ulubionych, a te wyróżniała piękna, otwarta przestrzeń, przestronny, wysoki namiot i znakomity klimat imprezy, gra świateł, dekoracji oraz dobrej muzyki. Nie było to nasze pierwsze wesele w namiocie, ale jak dla nas, szczególnie w tych czasach, gdy zabawa w zamkniętej przestrzeni kojarzy się z pewnym ryzykiem, taka forma wesela to świetny pomysł, aby sprostać wymogom reżimu sanitarnego.
Wyszło na to, że zorganizowaliśmy Marysi i Rafałowi w sumie trzy krótkie plenery w dniu ślubu, ale nie sposób było nie skorzystać z okazji i nie wyrwać się na wspólny zachód słońca, przenikający pośród liści drzew, czy też na wieczorny spacer nad wodą, aby w końcu przysiąść przy ognisku. Wesele w namiocie świetnie prezentowało się z daleka, gdy można było zobaczyć przekrojowo wszystkich gości, piękną mozaikę postaci, z jednej strony statyczną, a z drugiej dynamiczną – w końcu piękno to dzieło kontrastów!
Polecamy się jako fotografowie ślubni na wesele w namiocie, jak i każdą inną formę plenerowych czy też rustykalnych imprez, to bliski klimat naszemu sercu, który owocuje mnóstwem czułych kadrów. :)