fotograf na chrzest warszawa włochy
21 czerwca 2022

Chrzest Iwa – fotograf na chrzest Warszawa Włochy

Interesuje Was doświadczony fotograf na chrzest? Z tego artykułu dowiecie się, na przykładzie chrztu Iwa, jak uwieczniamy chrzest święty oraz czy naturalna fotografia to coś dla Was.

Fotograf na chrzest święty

Naturalna fotografia w naszym rozumieniu polega na tym, ze fotograf w miarę możliwości nie pozuje osób zaproszonych na chrzest, to jeśli chodzi o treść zdjęć. Co do formy, to staramy się aby fotograf stosował łagodną obróbkę zdjęć, pamiętając, że naturalna fotografia ma odzwierciedlać rzeczywistość w satysfakcjonującym stopniu – wydobywać piękno scenki, sztucznie jej nie upiększając.

Fotografię chrztu zaczynamy zazwyczaj od domu, czy mieszkania rodziców dziecka. Tak też było w przypadku chrztu Iwa, który miał miejsce w Warszawie Włochach. Rodzina, gdy przybywa fotograf, jest zazwyczaj na etapie kompletowania rzeczy potrzebnych na chrzest, jak również ubierania dziecka. Zawsze rozczula nas widok miniaturowych ubranek! Na chrzest święty dzieci wkładają buty, choć nie potrafią jeszcze chodzić, ale to dla elegancji, jak również po to, żeby było cieplej – chrzty odbywają się cały rok, stąd chrzest odbywa się czasem i w zimę.

Podobnie jak powstaje naturalna fotografia ślubna, tak naturalna fotografia na chrzest stanowi wyzwanie, którego nie lekceważy nawet doświadczony fotograf. Chrzest jest krótki i łatwo przegapić ważny moment – zdarza się też, że fotograf źle się ustawi do zdjęcia i ktoś zasłoni mu kluczowy kadr.

Fotograf na chrzest Warszawa Włochy

Po kilku zdjęciach w kameralnym gronie, zazwyczaj jest to najbliższa rodzina, wyruszamy z miejsca zamieszkania pod kościół. Tutaj msza miała miejsce w Parafii pw. Matki Bożej Saletyńskiej przy ulicy Popularnej w dzielnicy Warszawa Włochy. Fotografowaliśmy już tam wcześniej podczas ślubu i wesela nad jeziorem Moniki i Pawła. Kluczową z naszej perspektywy informacją jest ile będzie chrzczonych dzieci oraz czy chrzest będzie miał miejsce w trakcie mszy świętej. Przypuszczamy, że każdy fotograf powie, że lepiej aby chrzest był po mszy, jest wtedy mniej osób w świątyni, jak również łatwiej zorientować się, w jaki sposób będzie przebiegał dany chrzest święty.

Pracując we dwójkę, możemy pozwolić sobie na większe ryzyko niż jeden fotograf i dzięki temu, mamy zazwyczaj więcej dobrych ujęć z różnych perspektyw, dzięki czemu naturalna fotografia chrztu jest różnorodna i nieomalże gwarantuje, że doskonale zaprezentuje się na nich chrzest święty.

OSTATNIE WPISY

  Subskrybuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments