wesele w stodole
10 września 2019

Gosia i Bartek – wesele w stodole pod Pułtuskiem

SIELSKIE PRZYGOTOWANIA W CHACIE ZA WSIĄ

To był ślub pełen przygód! Sam dojazd na miejsce okazał się wyzwaniem, przemierzyliśmy drogi, pola i lasy (a nawet czyjąś działkę!), aby dotrzeć do Chaty za Wsią pod Pułtuskiem. Zgodnie z nazwą, przed nami roztaczał się sielski widok drewnianych chatek, oczka wodnego i zagrody pełnej zwierząt pośród linii drzew i pola zbóż.

Gosia i Bartek wyglądali jakby byli dla siebie stworzeni – radośni, eleganccy, ale jednocześnie bez cienia zdenerwowania i stresu przygotowywali się wspólnie w jednym, niewielkim pokoju. Widocznie nie byli przesądni. ;) O historii ich związku i „jak do tego doszło” poczytacie też w artykule portalu PlanujemyWesele, który wyróżnił ten reportaż ślubny u siebie. :)

Nie sposób nie wspomnieć o ceremonii ślubnej, odbywającej się w kościele w Szyszkach, nieopodal miejsca wesela. Kościół prezentował się pięknie, a zebrani w nim goście zajęli ławki i aktywnie uczestniczyli w Mszy Świętej. Pod czuwającym spojrzeniem wyglądającego z witrażu (i posągu) św. Jana Pawła II, nasza Para powiedziała sobie „tak”, a wychodząc przywitały ich setki papierowych motyli.

WESELE W STODOLE

Wracając do Chaty za Wsią na wesele w stodole, przemknął nam przed oczami bocian. Z początku myśleliśmy, że był sztuczny, bo co miałby robić prawdziwy bocian na środku pola? Okazało się jednak, że to nie przewidzenia i bocian okazał się prawdziwy.

Gdy goście zjechali się i przybyła Para Młoda, nastąpiło tradycyjne powitanie chlebem i solą oraz wniesienie Panny Młodej przez próg.

I to właśnie zapoczątkowało zabawę do późnej nocy. Kilkudziesięciu gości bawiło się fantastycznie w stodole, przystosowanej na potrzeby wesela, wydeptując drewniany parkiet, siedząc przy okrągłych stolikach, a w wolnych chwilach przechadzając się na świeżym powietrzu, w otoczeniu kóz, koni i owiec.

Wśród zawieszonych girland lampek, rażących w nocy białym światłem i oświetlających kępki bujnie rosnącej lawendy, goście oddawali się konwersacjom, bujając się na drewnianych huśtawkach, czy też siedząc na pieńkach.

Kochamy takie klimaty!

Przygotowania – Chata za Wsią, Nowe Skaszewo

Ślub – Parafia pw. Św. Bartłomieja, Szyszki

Wesele – Stodoła w Chacie za Wsią, Nowe Skaszewo

wesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotografwesele w stodole fotograf

OSTATNIE WPISY

  Subskrybuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments