sesja na roczek warszawa
31 lipca 2023

Urodzinowa sesja na roczek w plenerze dla małej Jagi

Niedawno zdarzyła nam się niezwykła sesja na roczek dla maleńkiej Jagi. Fotografowałam ją pod koniec maja w urokliwym plenerze na łące niedaleko Serocka pod Warszawą. Mimo wielu wyzwań, którym przyszło mi stawić czoła jako fotograf na pierwszy roczek, udało się stworzyć niezapomniane kadry pełne uśmiechu i radości.

Urodzinowa sesja na roczek jest zawsze wyjątkowym wydarzeniem, pełnym ekscytacji zarówno dla rodziców, jak i dla nas, fotografów. Nie zawsze sesja dla roczniaka jest jednak łatwa. Tym razem zobaczyłam, że czeka mnie nieco trudniejsze zadanie, gdyż Jaga okazała się być, przynajmniej tego dnia, wrażliwym i emocjonalnym maluszkiem, który cały czas chciał na ręce swojej ukochanej mamy Kasi. Ona z kolei pragnęła, aby na zdjęciach znalazły się głównie ujęcia samej Jagi, co wymagało ode mnie jako fotografa rodzinnego zręczności, improwizacji i wyjątkowej delikatności.

SESJA ZDJĘCIOWA NA ROCZEK WARSZAWA, LEGIONOWO

Pamiętam, jak na początku sesji Jagienka była wyraźnie zmieszana i płaczliwa. Moim priorytetem było jednak sprawienie, by poczuła się swobodnie w mojej obecności. Postanowiłam nie spieszyć się i dać jej czas na oswojenie się z nowym otoczeniem. Ciepłe słowa, zabawki i cierpliwość okazały się kluczem do zdobycia zaufania maleńkiej Jubilatki.

Kiedy Jaga w końcu poczuła się pewniej, zaczęłam odgrywać rolę ciekawskiego obserwatora, rejestrującego jej odkrywanie świata wokół. Uchwyciłam magiczne chwile, kiedy pierwszy raz stawiała kroczki wśród traw, czy usiadła na krótką chwilę na kocyku i bawiła się źdźbłami. Zdjęcia te pełne były spontaniczności i czystej radości życia.

Zrozumiałam, że kluczem do sukcesu tej sesji na roczek było dostosowanie się do potrzeb Jagi. Często zdarzały się momenty, gdy tylko na rękach mamy mogła odetchnąć z ulgą. Dlatego postanowiłam skupić się na fotografii sytuacyjnej, wykorzystując swoje umiejętności i kreatywność, by uczynić z tych chwil piękne i emocjonalne kadry. Wychwyciłam magię momentu, gdy mama przytulała Jagę, czy też karmiła ją piersią, co skradło moje serce na tej sesji dla malucha.

Gorący majowy dzień sprawił, że powietrze było naszpikowane ciepłem, ale dzięki profesjonalnemu podejściu i zaangażowaniu, udało mi się utrzymać przyjemną atmosferę podczas tej sesji urodzinowej na roczek. Starałam się uważać, by nie narażać zbytnio małej Jagi na dłuższe wystawienie na słońce i wielokrotnie przerywałyśmy razem z jej mamą sesję na chwilę odpoczynku.

Dzięki mojemu przyjaznemu i naturalnemu podejściu, mam nadzieję, że Jaga w końcu zaczęła czerpać radość z fotografowania. Uchwyciłam swoim aparatem emocje, które towarzyszyły tym wyjątkowym chwilom i miłość, którą dzieliła z mamą. Jako fotograf na sesję na roczek dziecka, zawsze posiadam ze sobą podstawowe rekwizyty do zdjęć, tj. drewnianą tabliczkę z urodzinowymi napisami, czy drewnianą jedynkę. Tym razem jednak nie udało ich się skutecznie użyć, ze względu na dynamikę Jagienki podczas sesji zdjęciowej roczkowej.

FOTOGRAF NA SESJĘ ROCZKOWĄ WARSZAWA, LEGIONOWO

Dla nas, Czułych Kadrów, sesja zdjęciowa na roczek, taka jak ta, jest zawsze nie tylko pracą, ale przede wszystkim pasją. Dzięki zaufaniu ze strony rodziców, mogliśmy podczas tej sesji na pierwszy roczek dziecka uwiecznić te wzruszające momenty na zawsze. Pierwsze urodziny to wyjątkowy czas w życiu dziecka, więc zdecydowanie jest warty takiej oprawy fotograficznej.

SESJA ROCZKOWA Z RODZICAMI LUB BEZ

Zapraszamy Was do obejrzenia efektów naszej pracy – pełnych uśmiechu, miłości i emocji kadrów, które mamy nadzieję, że przyciągają także Wasze spojrzenia i roztapiają serca. Dziękujemy, że jesteście z nami w tym niezwykłym fotograficznym podróżowaniu, i jeśli i Wam marzy się sesja roczkowa z rodzicami lub bez, pełna ciepła i autentyczności, czy też potrzebny jest Wam fotograf na roczek dziecka, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą sesji na roczek oraz do kontaktu z nami. Do zobaczenia wkrótce na kolejnych sesjach na roczek!

OSTATNIE WPISY

  Subskrybuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments