fotograf na chrzciny warszawa
7 lutego 2022

Chrzest Filipa – fotograf na chrzciny Warszawa

Chrzest Filipa to już kolejna okazja, gdy mogliśmy zaprezentować się jako fotograf na chrzciny! Warszawa nie skrywa przed nami tajemnic, oboje urodziliśmy się tam, studiowaliśmy, a Tomek również wychował i mieszkał w niej ćwierć wieku, stąd chętnie wracamy poczuć szybkie tętno kipiącego życiem miasta, a już szczególnie, gdy można przejechać się centrum miasta, bijącym sercem stolicy.

Odnaleźliśmy się wspaniale w rodzinnej atmosferze gościnnych, młodych rodziców – Sylwii i Damiana. Przyjeżdżamy zazwyczaj na początek ubierania dziecka – ktoś pomyślałby, że nie ma w zasadzie czego fotografować, szczególnie, że zazwyczaj dziecko przystępujące do chrztu jest naprawdę małe. Nic bardziej mylnego! Zawsze próbujemy szukać kreatywnych ujęć nawet, gdy na pierwszy rzut oka wydaje się, że scenka jest statyczna i pozornie niewiele się dzieje. Jednak „diabeł tkwi w szczegółach” – odpowiednie ujęcie detali, zadowalająca ostrość i kompozycja zdjęć to rzeczy, na które zwracamy uwagę, aby zdjęcia nie wyszły „zwykłe jak z komórki”, ale miały swój artystyczny wyraz, oddający perspektywę i nastawienie obserwatora.

Zawsze podziwialiśmy staranne przygotowanie rodziców do tego wyjątkowego dnia – estetykę odświętnego ubranka dla dziecka, gromnicy, zaproszeń, wystroju pokoju, nie zapominając o logistyce całego wydarzenia! Współpraca z niemowlętami to często wyzwanie, stąd ten wspaniały czas, który integruje rodziców, dziadków i chrzestnych, bez wątpienia zacieśnia więzy rodzinne i stanowi kolejną wspólną chwilę, gdy rozpala się ognisko domowe.

FOTOGRAF NA CHRZCINY WARSZAWA

Filip przespał sporą część mszy, i, jak widać, nie przejął się specjalnie faktem bycia fotografowanym, ale dla nas to nawet lepiej! Podczas przyjęcia w Hotelu Lord był już bardziej aktywny i mogliśmy (poza tym, że spędziliśmy czas w przemiłej atmosferze, za co bardzo dziękujemy) wykonać mnóstwo rodzinnych zdjęć – tych mniej i bardziej pozowanych, które stanowić będą doskonałą pamiątkę na następne lata.

Jak wspominaliśmy, zawsze jest to dla nas wyzwanie, gdy zostajemy wybrani jako fotograf na chrzciny. Warszawa obfituje w wyjątkowe miejsca na chrzest, a i znaleźć tu można mnóstwo znakomitych fotografów, dlatego cieszymy się, że nasza częsta praca w duecie, lata praktyki, opanowanie i znajomość przebiegu mszy sprawiają, że nam ufacie, by potem cieszyć się pięknymi ciepłymi fotografiami z tej uroczystości.

OSTATNIE WPISY

  Subskrybuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments