fotograf na chrzest józefow
22 sierpnia 2022

Chrzest Jana – fotograf na chrzest Józefów

Tym razem nasz chrzest zaczął się od tego, że czekaliśmy przed kościołem na małego Jana, który przybył wraz z rodzicami i chrzestnymi, potem dołączyli pozostali. Serdeczna rozmowa to moment, aby bliżej się poznać i oswoić stres spowodowany powagą uroczystości, która nadchodzi. Im lepiej rozumiemy osoby, dla których pracujemy, tym lepsze są ich zdjęcia z chrztu.

FOTOGRAF NA CHRZEST JÓZEFÓW

Miejscem ceremonii był tego dnia Józefów. Fotograf na chrzest święty może cieszyć się zazwyczaj większym komfortem pracy, kiedy uroczystość jest bez mszy. Wykonanie zdjęć z chrztu, przemykając pośród rozradowanych zaproszonych członków rodziny, to radość dla profesjonalnego fotografa – uważamy, że cechą wysokiej klasy fotografów jest swoista niewidzialność. Fotograf na chrzcie koncentruje swoją uwagę na emocjach zebranych osób, na gestac, a szczególnie na dziecku, dla którego chrzest jest często zaskakujący.

Po chrzcie pozowane zdjęcie wszystkich zebranych na tle ołtarza – pewną trudnością było tu światło, które rzucało cień na twarze, jednak udało się to skorygować w postprodukcji – z naszego punktu widzenia istotne jest, aby światło w świątyni pochodziło z wielu źródeł i było rozproszone, lecz nie zawsze jest to możliwe.

CHRZEST ŚWIĘTY – JAK TO WIDZI FOTOGRAF?

Perfekcyjna fotografia rodzinna posiłkuje się okazjami, kiedy w dniu chrztu możemy skupić się na bogactwie i złożoności relacji pomiędzy członkami rodziny, którzy przybywają na chrzest święty. Fotograf może po prostu robić zdjęcia, a może stać się tematem fotografii, stając się na chwilę częścią tej mikrospołeczności, w której się znalazł. Tak poczuliśmy się, goszcząc w domu Janka – nie była to sesja rodzinna, a raczej moment zanurzenia się w innym świecie, gdzie jesteśmy częścią wielkiej, kochającej się rodziny i możemy współtworzyć jej historię.

W kwestii sesji noworodkowych i sesji niemowlęcych – takie rodzinne zjazdy to sposobność, aby z dnia chrztu – z uroczystości chrztu świętego, wykonać czułe portrety młodej generacji. Wykonanie zdjęć bawiących się dzieci zawsze przyprawia o nostalgię i stanowi frajdę, sprawiając, że każda godzina zdjęć mija w przyjemnym skupieniu, a chrzest dziecka staje się pretekstem do integracji – na własne oczy przekonaj się, co działo się u Janka!

Jeżeli jesteście z Józefowa i okolic i chcielibyście otrzymać ofertę fotografii chrztu, czy też dopytać o szczegóły oferty dotyczącej sesji rodzinnej, nie wahajcie się napisać do nas, a postaramy się dopasować naszą bogatą ofertę i znaleźć najlepsze rozwiązanie, ofertę dopasowaną do Waszych potrzeb.

OSTATNIE WPISY

  Subskrybuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments