ślub w plenerze
17 sierpnia 2015

Jak zorganizować ślub w plenerze – inspirujące wskazówki dla narzeczonych

Jak zorganizować ślub w plenerze?

Ślub w plenerze to marzenie wielu par. Kilka lat temu organizacja ślubu plenerowego stała się łatwiejsza pod względem formalnym. Nie trzeba już prosić i biegać za urzędnikiem, który mógł się zgodzić lub nie, zależnie od zasad przyjętych w danym Urzędzie Stanu Cywilnego.

Obecnie wystarczy podanie i wybór miejsca, zapewniającego powagę ceremonii oraz bezpieczeństwo uczestnikom ślubu – jeśli warunki te zostaną spełnione (po sprawdzeniu przez urzędnika, jeśli w danym miejscu jeszcze nikt nie organizował ślubu w plenerze), nie powinno być problemu z akceptacją go (przynajmniej w teorii ;)). W związku z tym, wiele par myśli nad takim rozwiązaniem (sami również zdecydowaliśmy się na taką ceremonię).

My osobiście zachęcamy do tego, także ze względów fotograficznych (pięknie przystrojone miejsce ceremonii, możliwość szerokiego wyboru dekoracji, itp. sprawia, że zdjęcia z takich ślubów są wyjątkowe). :)

O czym warto pamiętać przy organizacji ślubu plenerowego:

– w miejscu ślubu powinno znaleźć się miejsce dla godła, a także stolik i krzesła dla Was i dla urzędnika,

– nie zapomnijcie też o siedzeniach dla gości (niekoniecznie muszą to być krzesła, o czym za chwilę ;)), jeśli nie macie możliwości zorganizować ich dla wszystkich gości, pomyślcie chociaż o kilku-kilkunastu dla seniorów czy dzieci,

– wybierzcie miesiąc, który chociaż w teorii powinien być mało deszczowy, jeśli chcecie cieszyć się słońcem podczas ceremonii,

– ponieważ nie jesteście w stanie kontrolować pogody, przygotujcie opcję awaryjną, w razie gdyby jednak pogoda nie była perfekcyjna,

– pamiętajcie o odpowiednim nagłośnieniu (jeśli planujecie ceremonię w miejscu wesela, menadżer powinien Wam w tym pomóc)

Ślub w plenerze – dekoracje: jak udekorować miejsce zaślubin w przypadku ślubu w plenerze?

Wyjątkowe miejsca dla Was i urzędnika można przygotować naprawdę na wiele oryginalnych sposobów – może być ono całe w kwiatach, może być bardziej naturalną, minimalistyczną konstrukcją z drewna, można także wykorzystać tkaniny (szczególnie atrakcyjnie wyglądają te zwiewne).

Ślub w plenerze fotograf
ślub w plenerze Warszawa
ślub plenerowy Warszawa
ślub w plenerze Warszawa

Follow U-LOOK’s board Ślub w plenerze – miejsce uroczystości on Pinterest.

Jeśli chodzi o dodatki dekoracyjne, wiele z nich można wykonać samodzielnie (bądź oczywiście zlecić ich przygotowanie profesjonalnej firmie dekoracyjnej). Są to np. przyozdobione butelki z kwiatami, wiszące słoiki ze świeczkami w środku, dekoracje drewniane (np. ciekawie przygotowane pnie, skrzynki, tablice informacyjne) i papierowe (kwiaty z papieru, serduszka, itp.), kompozycje roślinne (w tym te z żywych kwiatów, czy same płatki), napisy trójwymiarowe (np. Wasze inicjały, czy napis LOVE) itd. Siedziska dla gości mogą zostać wykonane z siana lub połączenia go z drewnem, czy też materiałem, mogą to być także same kolorowe koce i poduszki leżące na ziemi (dla oryginalnych ;)) lub udekorowane krzesła.

Fotograf ślubny Ciechanów
rustykalny ślub fotograf
ślub kościelny w plenerze

Follow U-LOOK’s board Ślub w plenerze – dekoracje on Pinterest.

 

Co w razie deszczu na ślubie plenerowym?

Opcji awaryjnych jest kilka: ustawienie altany? Parasol dla urzędnika i dla Was? Organizacja ślubu np. na terenie restauracji, która posiada także ładne wnętrze przygotowane jako plan B, czy takiej, która posiada namiot? Wybierzcie sami!

Follow U-LOOK’s board Ślub w plenerze – alternatywy na deszcz on Pinterest.

 

Chcecie zobaczyć, jak to wszystko wygląda w praktyce? :) Sprawdźcie nasze wpisy na blogu ze ślubów w plenerze:

Ślub w plenerze – Leśniczówka Paryż

Ślub plenerowy w Konstancinie

Ślub kościelny w plenerze

Ślub plenerowy – Wierzbowe Ranczo 

A Wy? Jakie macie pomysły na ślub plenerowy? Jakie miejsce wybraliście lub wybralibyście? Piszcie! :)


Bierzesz ślub w plenerze i nie masz jeszcze fotografa ślubnego?

Zobacz naszą ofertę fotografii ślubnej!

OSTATNIE WPISY

  Subskrybuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments